Grįžti 2021 11 30

Skelbia išgalvotą pokalbį, kuriame oro linijos neva praneša apie vakcinų sukeltas pilotų mirtis

Lietuviškose socialinio tinklo „Facebook“ paskyrose plinta istorija apie neva tris po vakcinacijos nuo COVID-19 mirusius „British Airways“ pilotus. Šiam teiginiui įrodyti pasitelkiamas garso įrašas, kuriame, esą, „British Airways“ kalba su vyriausybės atstovu. Pačios „British Airways“ oro linijos šiuos gandus paneigė.

Socialiniuose tinkluose išplatintose žinutėse pateikiamas neva įrašyto „British Airways“ pokalbio su Didžiosios Britanijos vyriausybės atstovais vertimas į lietuvių kalbą:

„Čia situacija tampa neįtikėtina. Per savaitę mirė jau trečias pilotas. Vienam buvo apie 40, kitam 50, trečiam, trisdešimt metų. Buvo puikios formos, jokių sveikatos problemų, mirė praėjus kelioms dienoms po antros dozės. Pirmi du – analogiškai.
Britanijos avialinijos dabar jau svarsto, ar nereiktų sustabdyti vakcinaciją pilotams.
Bet esmė ta, kad jų jau 80/85 % suvakcinuoti šia vakcina. Kiek liko galinčių skraidyti, 10% ?….“

„Reuters“ žurnalistams „British Airways“ atstovai patvirtino, kad tokio pokalbio su Didžiosios Britanijos vyriausybe niekada nebuvo ir nė vienas pilotas nemirė dėl vakcinų kaltės, nepaisant to, kad pastaruoju metu oro linijų bendrovė patyrė ne tris, o keturias netektis.

Kaip „British Airways“ pranešė „Twitter“ paskyroje šių metų birželį, maždaug tuo laiku mirė keturi oro linijų pilotai, tačiau bendrovė atmetė gandus, esą visos keturios mirtys buvo tarpusavyje susijusios ir sukeltos vakcinų nuo COVID-19.

Gandus apie pilotų mirtis, susijusias su vakcinacija, taip pat atmetė Jungtinės Karalystės Medicinos ir sveikatos priežiūros produktų reguliavimo tarnyba, žurnalistams patvirtinusi, kad panašaus krizinio pokalbio tarp „British Airways“ ir vyriausybės nebuvo.

Išvados

Įrašytas pokalbis tarp „British Airways“ oro linijų atstovo ir Jungtinės Karalystės vyriausybės nėra autentiškas. Įvairūs šaltiniai patvirtino, kad tokio pokalbio nebuvo, kaip ir pilotų mirčių dėl COVID-19 vakcinų. Birželio mėnesį oro linijų bendrovė pranešė apie keturių pilotų mirtis, tačiau šios mirtys nebuvo susijusios su COVID-19 vakcinomis.