Grįžti 2022 03 30

Atsirado lyginančių Zelenskį su Putinu – esą jie abu pelnosi iš karo

„Seimas siūlo bausti didvyriškąją Ukrainą“, – skelbia portalo „Laisvas laikraštis“ straipsnio antraštė. Straipsnyje manipuliuojama informacija apie rusiškas dujas ir karą, o Ukrainos prezidentas sulyginamas su Rusijos.

Manipuliacija: Lietuva siūlo bausti Ukrainą

„Seimas siūlo bausti didvyriškąją Ukrainą“, – rašoma straipsnyje. Toliau aiškinama, neva kai kurių Lietuvos politikų siūlomas rusiškų dujų embargas būtų bausmė pačiai Ukrainai, per kurią keliauja Europai „Gazprom“ tiekiamos dujos.

Iš tiesų pusšimtis parlamentarų Seimui pasiūlė priimti rezoliuciją dėl energetikos išteklių embargo iš šalių, vykdančių ar remiančių karinę agresiją prieš Ukrainą. Tačiau sakyti, kad dujų embargas būtų bausmė pačiai Ukrainai – gryna manipuliacija.

Taip, Ukraina už dujas gavusi pajamų iš Rusijos, tačiau „Gazprom“ dujų atsisakymas būtų sudėtingas visoms šalims, o ne bausmė kažkuriai vienai jų. Juo labiau, kad atsisakius vienų dujų, vis tiek būtų poreikis jas gauti iš kitur, tad nors viskas užtruktų, bet galiausiai būtų sureguliuota.

Melas: Zelenskis ir Putinas elgiasi panašiai

„Prezidentai Zelensky ir Putinas toliau skaičiuoja gautą iš karo pelną“, – dar rašoma straipsnyje. Tai – absoliutus melas. Pirmiausia, šių prezidentų negalima gretinti. Vienas pradėjo karinę agresiją ir galimai inicijavo karo nusikaltimus, kitas gina savo tautą ir prašo pasaulio padėti sustabdyti pirmąjį beprotį.

Antra, nė vienas jų nesipelno iš karo. Karas finansiškai skausmingas ir jį pradėjusiai pusei, kurios ištekliai kariauti vis senka, o ką jau kalbėti apie užpultąją Ukrainą, kurios miestai griaunami.