Grįžti Brigita, gegužės, 3 2023

Kviečiame medijų edukatorius susipažinti su DIGIRES parengta mokymų medžiaga: „Medijų raštingumas be mitų: Kaip atpažinti tiesą ir atsispirti melui?“

DIGIRES parengė ir paskelbė medijų raštingumo ir kritinio mąstymo vadovą darbui su grupe „Medijų raštingumas be mitų: Kaip atpažinti tiesą ir atsispirti melui?“, kurį sudaro atskiros medijų raštingumui, dezinformacijai, dirbtiniam intelektui, žurnalistikai ir faktų tikrinimui skirtos dalys. Mokymų medžiaga patalpinta skiltyje Rezultatai.

Medijų raštingumo ir žiniasklaidos ekspertų parengtame leidinyje pristatoma medijų raštingumo samprata, aptariamos dezinformacijos rūšys, atsakoma į klausimą, kaip melagingos naujienos paveikia žmones bei kaip atpažinti dezinformaciją, misinformaciją, manipuliacijas ir jas dekonstruoti.

Metodikoje aptariamas dirbtinio intelekto raštingumas ir dirbtinio intelekto technologijų įtakos. Didelis dėmesys skiriamas žiniasklaidos (ypač regioninės) vaidmeniui ir faktų tikrinimo iniciatyvoms. Teorinę medžiagą papildo ekspertų sukurtos praktinės užduotys bei paaiškinama, kaip naudotis parengta metodika ir organizuoti darbą su grupe. 

Pirmą kartą metodika buvo pristatyta nuotolinio seminaro mokytojams metu.