Grįžti 2022 02 28

Ukrainos Kovos su dezinformacija centras perspėjo apie chaosui sukelti kuriamas grupes: nepasimaukite ant sukčių kabliuko

Socialiniuose tinkluose dalinamasi ekrano atvaizdu, kuriame matoma „Telegram“ grupė, siūlanti užsidirbti šiuo metu Ukrainoje vykstančio karo metu. Joje neva ieškoma žmonių, kurie galėtų imituoti sprogimus ar vaidinti karo scenose. Ukrainos „Kovos su dezinformacija centras“ perspėjo, kad ši grupė buvo sukurta dezinformacijos tikslais, siekiant klaidinti žmones ir destabilizuoti situaciją Ukrainoje.

Šiuo ekrano atvaizdu socialiniuose tinkluose dalinasi prorusiškai nusiteikę asmenys, tikindami, esą atvaizdas įrodo, kad karo veiksmai tėra vaidyba. Tie patys asmenys anksčiau skleidė dezinformaciją ir apie pandemiją.

Vasario 27 d. Ukrainos „Kovos su dezinformacija centras“ pasidalino informacija, kad minėta grupė, kurioje siūloma užsidirbti vaidinant karo veiksmus yra „Telegram“ socialinio tinklo botas, sukurtas siekiant specialiai dezinformuoti ir destabilizuoti sudėtingą padėtį karo draskomoje šalyje.

Taip pat žinutėje perspėjama, kad už veiklą, kuomet imituojami karo veiksmai, gresia 15 metų laisvės atėmimo bausmė. Gyventojai perspėti pamačius panašią informaciją, kur siūloma imituoti karo veiksmus ir rengti provokacijas nedelsiant apie tai perspėti atsakingas institucijas.

 

„Melo detektorius“ primena, kad Rusija vasario 24 d. anksti ryte paskelbė neišprovokuotą plataus masto invaziją į kaimyninę šalį, Ukrainą, pavadinusi šį veiksmą „specialia karine operacija“. Nėra jokių duomenų ar įrodymų, kurie leistų abejoti šiuo metu Ukrainoje vykstančių įvykių tikrumu.