Grįžti 2021 11 30

Skelbia, kad „Pfizer“ vykdomasis direktorius atšaukė vizitą į Izraelį, nes iki šiol nepasiskiepijo: tai įvyko kovo mėnesį, o ne dabar

„Facebook“ socialiniame tinkle platinami gandai, esą „Pfizer“ vykdomasis direktorius Albertas Bourla negalėjo vykti į Izraelį, nes pats iki šiol nėra pasiskiepijęs nuo naujojo koronaviruso. Nors tiesa, kad A. Bourla kartą turėjo atšaukti vizitą į Izraelį, vizitas buvo atšauktas dar kovo mėnesį, tuo tarpu melagingi gandai socialiniame tinkle paviešinta tik spalį.

Žinutė apie „Pfizer“ vykdomojo direktoriaus vakcinacijos statusą socialiniame tinkle sulaukė beveik tūkstančio peržiūrų. Joje teigiama, kad vakcinos gamintojas pats iki šiol nėra pasiskiepijęs savo gaminta vakcina nuo COVID-19, todėl negalėjo vykti į Izraelį, tačiau tai – netiesa.

Šiuo metu A. Bourla yra pilnai pasiskiepijęs nuo COVID-19, tačiau vizitą į Izraelį aukštas pareigas užimantis vyras atšaukė dar kovo mėnesį, kai vakcinos dar nebuvo taip plačiai prieinamos, o jis buvo pasiskiepijęs tik viena skiepo doze.

Dar praėjusių metų gruodžio mėnesį A. Bourla žurnalistams patvirtino neketinantis užbėgti labiausiai pažeidžiamoms žmonių grupėms už akių ir pasiskiepyti pirmas. „Pfizer“ vykdomasis direktorius nusprendė sulaukti savo eilės, kai bus skiepijama jo amžiaus grupė ir tada gauti savo vakciną.

Kovo 7 d. „The Jarusalem Post“ paviešino straipsnį, kuriame teigiama, jog A. Bourla vizitas į Izraelį buvo atšauktas, nes vyras yra pasiskiepijęs tik viena vakcinos doze. Antrąją doze „Pfizer“ generalinis direktorius gavo kovo 10 d. ir apie tai paskelbė savo „Twitter“ paskyroje.

Išvados

Spalio mėnesį paskelbti gandai, esą „Pfizer“ vykdomasis direktorius A. Bourla iki šiol nėra pasiskiepijęs nuo COVID-19, todėl negalėjo vykti į Izraelį yra neteisingi. Tai – sena informacija. Iš tiesų, kaip skelbė Izraelio žiniasklaida, vyras turėjo atšaukti vizitą į Izraelį kovo mėnesį, nes mėnesio pradžioje buvo gavęs tik vieną skiepo dozę. Antroji vakcinos dozė A. Bourla buvo suleista tik kovo 10 d.