Grįžti 2022 02 25

Rusijos – Ukrainos karą neigiantys melagienų skleidėjai tikina, kad sprogimo paliestas pastatas buvo nufotografuotas 2018 m.

Socialiniuose tinkluose pasirodė dezinformacija, esą vakar, vasario 24 d., Ukrainoje, Charkive susprogdinto gyvenamojo namo nuotrauka vaizduoja visai ne tai, o 2018 m. Rusijos Magnitogorsko mieste įvykusį sprogimą dėl dujų nuotėkio.

Vakar ryte Rusijos Ukrainoje įžiebtą karą neigiantys socialinių tinklų vartotojai dalinasi vaizdais iš Čugujevo miesto, esančio Charkivo srityje, kur sviedinys pataikė į gyvenamąjį namą. Jų teigimu, šios nuotraukos atspindi visai ne vakarykščius vaizdus, o 2018 m. Rusijos Magnitogorsko mieste įvykusį sprogimą dėl dujų nuotėkio.

Pasinaudojus paieška internete, nesudėtinga rasti nuotraukų iš įvykio Magnitogarsko mieste ir palyginti su vakar išplatintomis apgadinto daugiabučio nuotraukomis. Akivaizdu, kad 2018 m. dėl dujų nuotėkio įvykusį sprogimą vaizduojančios fotografijos vaizduoja visai kitą pastatą.

Kad pasaulio žiniasklaida, pranešdama apie Čugujevo mieste suniokotą gyvenamąjį namą nemeluoja, rodo ir tai, kad namą vaizduojančios nuotraukos internete atsidūrė tik vakar – ankstesnių tų pačių fotografijų nuotraukų nėra.

„Melo detektorius“ primena, kad vasario 24 d. į Čugujevo mieste, Charkivo srityje, esantį gyvenamąjį namą pataikius sviediniui žuvo nepilnametis berniukas, keletas gyventojų buvo sužeisti.

Išvados

Remiantis pateikta informacija ir nuotraukų palyginimu, akivaizdu, kad socialiniuose tinkluose išplatintose fotografijose vaizduojamas vakar Čugujevo mieste sviedinio apgadintas gyvenamasis namas, o ne Rusijoje 2018 m. gyvenamajame komplekse dėl dujų nuotėkio įvykęs sprogimas.