Grįžti 2022 10 28

Macronas vaizdo įraše nerodė masonų simbolio, jo gestas reiškia ką kita

Vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas atsistojęs šalia kitų vadovų bendrai nuotraukai parodo piramidę primenantį ženklą, pakurstė sąmokslo teorijų mėgėjų fantaziją.

Teiginiai

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas užfiksuotas vaizdo įraše rodantis masonų ženklą.

Verdiktas

E. Macrono rodytas simbolis neturi nieko bendro su masonų organizacija. Vaizdo įraše nufilmuotas prezidento susitikimas su Tarptautinio olimpinio komiteto vertinimo komisijos nariais, vykęs 2017 m. Įraše jis parodo Eifelio bokšto simbolį, kuris tapo ir 2024 m. Paryžiuje vyksiančių Olimpinių žaidynių logotipo centrine detale.

Melo detektoriaus komentaras

Socialiniuose tinkluose pasidalintas prastos kokybės trumpas vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip Prancūzijos vadovas Emmanuelis Macronas prisijungia prie kitų tvarkingai surikiuotų žmonių bendrai fotografijai. Užėmęs poziciją jis rankomis parodo piramidę primenantį ženklą, o vėliau, pastebėję prezidento gestą, nedrąsiai prisijungia ir kiti, rodydami tą patį ženklą.

Įrašu pasidalinę socialinių tinklų vartotojai šį gestą susiejo su paslaptimis apipinta brolijos principu veikiančia pasauline organizacija – masonais, mat prezidento gestas jiems priminė masonų simbolius – skriestuvą ir kampainį ar visa matančią akį. „Sakote, kad masonams deklaruotis neleidžiama, tai slaptas gyvenimas, apie kurį net artimieji neturėtų žinoti. Tie, kurie yra namelyje, neturėtų to minėti socialiniame gyvenime. Taip, taip buvo, bet kodėl dabar jie nustojo slapstytis?“, – klausia vienas įrašu pasidalinęs vartotojas.

Tačiau už šio vaizdo įrašo ir E. Macrono gesto slypi visai kitokia istorija.

Atlikus paiešką paaiškėjo, kad šis vaizdo įrašas buvo nufilmuotas 2017 m., kai gegužės 16 d. E. Macronas Eliziejaus rūmuose, Paryžiuje, priėmė Tarptautinio olimpinio komiteto vertinimo komisijos narius, kurie remia Paryžiaus 2024 m. olimpinių žaidynių paraišką.

Į paieškos laukelį suvedus raktažodžius „2024 Summer Olympics Paris“ (liet. „2024 vasaros Olimpinės žaidynės Paryžiuje“) galima rasti ne vieną fotografiją, kurioje vaizduojamas panašus simbolis į tą, kurį kartu su vertinimo komisijos nariais rodė E. Macronas. Tai – Paryžiuje vyksiančiu Olimpinių žaidynių logotipas, vaizduojantis dažniausiai su šiuo miestu ir apskritai Prancūzija siejamą statinį – Eifelio bokštą.

Taigi, su masonų draugija E. Macrono rodytas simbolis neturi nieko bendro, jis kartu su svečiais rodė Eifelio bokšto simbolį, kuris tapo ir 2024 m. Olimpinių žaidynių logotipo centrine detale.