Grįžti 2021 11 24

Įžūlus melas apie migrantų krizę: ragina „nediskredituoti Baltarusijos“

„Migrantų krizė labiausiai naudinga Lenkijai“, – taip pavadintas straipsnis skelbiamas portale „Ekspertai.eu“. Jame pasakojama apie tariamas migrantų krizės priežastis ir atkreipiamas dėmesys į tai, kam ji neva naudinga.

Melai: nuo pačios krizės iki atsakingųjų

Straipsnyje publikuojamas ir rusiškos laizdos vaizdo įrašas, kuriame, kaip rašoma, pateikiama daugiau informacijos. Kertiniai taškai, pažymimi pačiame straipsnyje, visi klaidingi. Kalbama apie tai, neva migrantų krizė toli gražu nėra tokia baisi, kaip pateikiama. Taip pat meluojama, kad daugiausia naudos iš jos gauna Lenkija. Dar vienas didžiulis melas – esą pasitelkiant migrantų krizę „diskredituojama Baltarusija“.

Kas iš tiesų vyksta

„Vaizduoja, kad prie sienos vyksta kažkas nepaprastai svarbaus, ko Europa jau kelis dešimtmečius nematė (tai, aišku, kliedesiai)“, – šiuo sakiniu manipuliatyviai sumenkinama migrantų krizės svarba.
O iš tiesų 2021-ųjų metų migrantų krizė daug reiškia tiek Europai, tiek pačiai Lietuvai.

Šiais metais pasienyje su Baltarusija į Lietuvos Respublikos teritoriją pradėjo masiškai plūsti nelegalūs imigrantai. Apskritai per pastaruosius keletą metų Europa susidūrė su didžiausiu pabėgėlių antplūdžiu nuo Antrojo pasaulinio karo laikų.

Kuo čia dėta Lenkija

„Labiausiai dabartine (dirbtinai sukurta) situacija yra suinteresuota Lenkija“, – tokiu melu pradedamas pats straipsnis.

Lenkiją migrantų krizės akivaizdoje tegalima vadinti ne pasipelnančia, o nukentėjusia šalimi. Prie jos sienos būriais iš Baltarusijos siunčiami pabėgėliai į šalį nepriimami, tačiau įtampa pasienyje vis auga. Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis teigė besibaiminantis konflikto su Baltarusija eskalacijos. Atsakydamas į klausimą, ar gresia karas, M. Morawieckis teigė: „Negalime atmesti jokios galimybės.“ Taigi, akivaizdu, kad Lenkijos interesas tėra vienas – sumažinti krizės pasekmes ir migrantų antplūdį.

Faktai apie Baltarusiją

„Pati ES išnaudoja situaciją prie sienos – kaip priemonę diskredituoti Baltarusiją ir Rusiją“, – pasėjama melaginga abejonė.

Žodis „diskredituoti“ reiškia „griauti ar mažinti pasitikėjimą“. Šiuo atveju nėra ir negali būti jokio pasitikėjimo Baltarusijos valdžia. Baltarusiją valdo save prezidentu neteisėtuose rinkimuose paskelbęs diktatorius Aleksandras Lukašenka. Būtent jo sprendimai lėmė didžiąją dalį migrantų krizės. Lukašenka pabėgėlius iš Baltarusijos su kariais varo prie kitų šalių sienų, pirmiausia pats kvietęs juos atvykti į Lenkiją bei Lietuvą, o dabar pats neleisdamas grįžti namo.