Grįžti 2022 04 22

Ieškojo nacizmo įrodymų Ukrainoje, bet rado „svastiką“ Rusijoje

Socialiniuose tinkluose plinta nuotrauka, kurioje vaizduojami mokiniai, aikštėję išsidėstę svastikos pavidalu. Ši nuotrauka pasitelkta neva įrodyti, kad Ukrainoje šeimininkauja naciai, tačiau iš tiesų kadras nėra susijęs su Ukrainoje vykstančiu karu ir buvo nufotografuotas Penzos mieste, Rusijoje.

Ukraina. Lvovas. Mokinukai „atsitiktinai” būriuojasi aikštėje. Ne ne, nacizmo Ukrainoje nėra, tai tik lengvas patriotizmas“, – toks komentaras paliktas šalia nuotraukos, kurioje matoma didžiulė svastika, sudaryta iš aikštėje sustojusių vaikų. Socialiniuose tinkluose pasidalinta ekrano nuotrauka. Matyti, kad prieš tai tuo pačiu kadru dalinosi rusiška „Telegram“ grupė, kurioje taip pat įvardyta, kad atvaizdas užfiksuotas Ukrainoje.

Vis dėlto, atlikus atvirkštinę vaizdų paiešką paaiškėjo, kad nei su Ukraina, nei su šalyje vykstančiu karu fotografija nėra susijusi.

Vaizdas buvo nufotografuotas Penzos mieste, Rusijoje, 2016 m. balandžio mėnesio 12 d. minint pirmo skrydžio į kosmosą, kurį atliko Sovietų Sąjungos kosmonautas Jurijus Gagarinas, metines.

Kaip rašė vietos žiniasklaida, minėjimo akcija buvo pavadinta „Kosmoso užkariavimas“. Jos dalyviai miesto aikštėje išsirikiavo į didžiulį skaičių „55“, nes tais metais buvo minimos 55-osios skrydžio į kosmosą metinės, ir į orą paleido balionus. Akcija iš oro buvo nufotografuota, tačiau tik vėliau pastebėta, kad fotografuojant tam tikru kampu skaičius „55“ virto į nacių simbolį – svastiką.

Išvados

Nuotrauka, kurioje matomi į svastikos pavidalą sustoję žmonės buvo daryta ne Ukrainoje, o 2016 m. Penzos mieste, Rusijoje.