Grįžti 2022 04 26

Gąsdina, kad Šimonytės sprendimu tūkstančiai liks be darbo: tiesa visai kitokia

„Uždariusi Lietuvą, Šimonytė imasi atleidimų – atleidžiami trečdalis valstybinių įmonių darbuotojų“, – skelbiama portalo „Laisvas laikraštis“ straipsnio antraštėje. Iš tiesų toks teiginys – absoliuti spekuliacija.

Melas: uždarė Lietuvą

Teiginys, neva Vyriausybė „uždarė Lietuvą“, suponuoja mintį, jog esame atkirsti nuo pasaulio. Iš tiesų Lietuva laisva: į ją gali atvykti ir iš jos išvykti užsieniečiai, lietuviai taip pat gali keliauti, o prekių importu/eksportu dalijamasi su daugelio pasaulio šalių.

Iš tiesų Baltarusijoje gaminamos kalio trąšos po gruodžio 8 dienos praktiškai nebegali būti transportuojamos per Lietuvą dėl JAV pritaikytų sankcijų. Prasidėjus karui ES pradėta svarstyti sienų su Baltarusija uždarymą ir prekių vežimo stabdymą. Šiuo metu Lietuvoje yra numatyta uždaryti įvažiavimą Rusijos ir Baltarusijos vilkikams, tose šalyse registruotoms priemonėms.

Manipuliacija: nebendradarbiaujant su Baltarusija žudomi verslai

„Tai reiškia, kad tūkstančiai darbuotojų taps bedarbiais. Kai kurie bus atleisti iš darbo, o kitiems bus sumažintas atlyginimas. Šalis neteks didelių pajamų ir gaus bedarbių armiją“, – rašoma portale.

Iš tiesų vyksta saitų nutraukimas su priešiška ir Putino karą palaikančia bei jam padedančia šalimi. Taip pat Baltarusija dar rudeniop pradėjo hibridinį karą su Lietuva, tad atsiriboti nuo tokios šalies – ne kenkimas verslų interesams, kaip minima tekste, o būtinybė.