Grįžti 2021 11 24

Apšmeižė mirusį gydytoją: jis nelaikė vakcinų „biologiniu ginklu“

Į „Melo detektoriaus“ akiratį pateko internete cirkuliuojantys pranešimai apie gydytojo iš Vokietijos mirtį. Juose teigiama, esą Chemnico miesto klinikos vadovas pomirtiniame laiške aiškino daugiau nebegalintis dalyvauti genocide, kurį, esą, sukėlė COVID-19 vakcinos. Ši informacija – melaginga.

Lapkričio 22 d. tokio turinio žinute lietuviškai pasidalinta ir melagienų skleidimu garsėjančiame portale bukimevieningi.lt.

Straipsnyje rašoma apie tai, kad tragiškai miręs gydytojas po mirties paliko laišką, kuriame prisipažino nebegalintis pakęsti „nuolatinio melo ir sukčiavimo dėl tariamai nekenksmingų skiepų“, susijusių su „XX“.

Taip pat priduriama, esą medikas „aštriai kritikavo vyriausybės informacinę politiką dėl skiepų keliamą pavojų“ bei „griežtai smerkė gyventojų skiepijimą eksperimentine ir mirtina XX vakcina, kuri iš tikrųjų palei jį yra biologinis ginklas. Jo nuomone, tai genocidas ir nusikaltimas žmonijai.“

Nė vienas šių teiginių nėra teisingas, nes, remiantis įvairių šaltinių duomenimis, Th. Jendgesas nepaliko jokio pomirtinio laiško. Šią informaciją žiniasklaidos priemonėms patvirtino Chemnico miesto savivaldybė ir vietos policija (pav. 1, pav. 2, pav. 3).

Be to, Chemnico klinikos vadovas nebuvo nusistatęs prieš skiepus nuo COVID-19, o, atvirkščiai, viešai palaikė vakcinaciją nuo viruso. Th. Jendgesas, „Freiepresse“ teigimu, buvo vienas pirmųjų klinikoje pasiskiepijusių medikų, skiepą nuo COVID-19 jis gavo dar 2020 metų gruodžio pabaigoje.

Taip pat šių metų rugpjūčio 31 d. buvo išplatintas pranešimas spaudai apie Chemnico klinikoje atidaromą vakcinacijos centrą. Pranešime pateikiama Th. Jendgeso citata: „Siūlydami skiepytis mes norime dar labiau pažaboti koronaviruso pandemiją mieste. Vakcinacija reikšmingai sumažina infekcijos ir ūmaus susirgimo SARS-Cov-2 virusu riziką. Štai kodėl esame laimingi galėdami pasiūlyti vakcinacijos galimybę“.

Išvados

Lapkričio 2 d. miręs Chemnico klinikos vadovas Thomas Jendgesas nepaliko pomirtinio laiško, kuriame būtų skleidžiamos prieš skiepus nuo COVID-19 nutaikytos idėjos. Šis medikas ne tik vienas pirmųjų klinikoje pasiskiepijo nuo viruso, bet ir palaikė vakcinacijos kampaniją, pripažindamas vakcinų teikiamą naudą viešai.