Grįžti Brigita, balandžio, 28 2022

Žiniasklaida, platformų politika ir besikeičianti informacijos tvarka Europoje bus aptarta tarptautinėje konferencijoje

Daugialypių pasaulio krizių, tokių kaip pandemija ir karas Ukrainoje, akivaizdoje būtina iš naujo permąstyti, koks svarbus vaidmuo tenka informacijai ir kokią įtaką jai daro įvairūs geopolitiniai, sociopischologiniai ir technologiniai procesai. Apie tai bus kalbama 2022 m. gegužės 12–13 d. Vytauto Didžiojo universitete ir nuotoliniu būdu organizuojamoje tarptautinėje konferencijoje.

„Dabartinį laikmetį galima laikyti lemtingu posūkiu, keičiančiu suinteresuotų žiniasklaidos lauko veikėjų požiūrį į informacijai kylančius iššūkius: dezinformacijos ir strateginių manipuliacijų antplūdį, propagandą ir melagingus naratyvus, neapykantos ir konfliktų kurstymą. Viešindami šias problemas, žurnalistai vis aktyviau imasi faktų tikrinimo iniciatyvų, Europos šalių vyriausybės stiprina savo šalių nacionalinį saugumą ir informacinį atsparumą, o globaliosios technologijų kompanijos apriboja prieigą ar visiškai uždraudžia propagandinio ir žalingo pobūdžio turinį. Visa tai yra akivaizdūs naujosios komunikacijos sandaros ir informacinės tvarkos Europoje požymiai, apie kuriuos turime kalbėti vis garsiau“, – sako VDU prof. dr. Auksė Balčytienė.

Nuotr. VDU prof. dr. Auksė Balčytienė

Tarptautinėje konferencijoje „Žiniasklaida, platformų politika ir besikeičianti informacijos tvarka Europoje“ dalyvaus dezinformacijos tyrėjai mokslininkai ir praktikai, komunikacijos strategijų tyrėjai ir visuomeninių iniciatyvų kovoje su manipuliacijomis plėtotojai iš Baltijos jūros regiono šalių ir kitų Europos valstybių, taipogi JAV.  

Pranešėjai kalbės apie labai skirtingas kultūrines patirtis ir autentiškų sprendimų kovai su dezinformacija paieškas mažose Europos valstybėse (Suomijoje, Latvijoje, Lietuvoje), tiek ir kituose politikos kontekstuose (Vengrijoje). Bus aiškinamasi, kaip karo dezinformacijos kontekste keičiasi skaitmeninės žiniasklaidos ir medijų platformų strategijos ir kokie žingsniai efektyviausi kovoje su informaciniais išpuoliais bei žalingu turiniu šiuo kritiniu laikotarpiu. 

Konferencija vyks anglų kalba.

REGISTRACIJA 

Konferencija „Žiniasklaida, platformų politika ir besikeičianti informacijos tvarka Europoje“ vyks 2022 m. gegužės 12–13 d., ketvirtadienį ir penktadienį, VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre V. Putvinskio g. 23, 311 auditorijoje, Kaune. 

Neturintys galimybių atvykti į universitetą turės galimybę prie konferencijos ir diskusijų prisijungti nuotoliniu būdu – „MS Teams platformoje“.

Registracija į konferenciją vyksta iki gegužės 10 d. Registracijos formą rasite čia

ORGANIZATORIAI

Konferenciją organizuoja „EuromediApp“ tinklas drauge su DIGIRES projektu ir „EuroMedia Group“ tinklu. 

„EuromediApp“ analizuoja skaitmeninių platformų naudą ir iššūkius Europoje. 

DIGIRES yra bendra akademinės bendruomenės, žiniasklaidos organizacijų ir nepriklausomų žurnalistų iniciatyva, skirta aptikti, analizuoti ir užkardyti dezinformacijos veiklą Lietuvoje ir už jos ribų. 

„EuroMedia Group” – Europos mokslininkų tinklas, siekiantis keistis informacija ir kurti sistemas, padedančias apibūdinti ir analizuoti žiniasklaidos ir politikos procesų kaitą Europos regione. 

Konferencijos kalba: anglų

PROGRAMA

News media, platform politics, and changing information “order” in Europe