Grįžti
vasario 21

Virtualus seminaras mokytojams „Vaizdo medijos: skiria ar jungia?“ (su filmo peržiūra)

ZOOM

Šiuolaikinės medijos toli gražu nėra tyli ir rami upė. Per jas mus pasiekia pati įvairiausia informacija ir vaizdai – tiek labai kokybiški ir patikimi, tiek klaidinantys, sukurti dirbtinio intelekto ar manipuliatyvūs ir net galintys kelti grėsmę.

„Nepatogus kinas“ ir UNESCO-UNITWIN medijų ir informacinio raštingumo tyrimų centras, kartu su Baltijos skaitmeninio atsparumo tyrimų centru DIGIRES bei Baltijos šalių kovos su informacijos sutrikimais centru BECID, kviečia dalyvauti nuotolinėje filmo „Ir karalius pasakė: koks fantastiškas prietaisas!“ peržiūroje ir jį lydinčiame seminare, kurio metu Vytauto Didžiojo universiteto profesorės Auksė Balčytienė ir Kristina Juraitė papasakos apie vaizdų galią, kvies „kitaip” pamatyti mus supantį vaizdų ir pagundų prisotintą pasaulį bei atsakys, kodėl svarbu kaskart savęs klausti – ar tai, ką matau išmaniojo telefono arba kompiuterio ekrane, yra tiesa?

Humoro, filosofinės dvasios ir energijos kupinas, apdovanojimų pelnęs filmas „Ir karalius pasakė: koks fantastiškas prietaisas!“ keliauja per judančių vaizdų istoriją: nuo pirmųjų filmų ir nuotraukų iki šiandieninio Holivudo, iPhone’o, Instagramo ir daugiau nei 45 milijardų fotoaparatų visame pasaulyje.

Filmas įdomiais ir atpažįstamais pavyzdžiais patvirtina, kad vaizdo medijos tapo mūsų kasdienybės ir tapatybės dalimi, tačiau neišsenkančių vaizdų apsuptyje dažnai esame pasimetę ir nežinome, kas tikra, o kas – ne, kas yra „privatu“, o kas „vieša“, kur riba tarp „saugu“ ir „pavojinga“?

Šio seminaro tikslas – atnaujinti ir sustiprinti žinias apie medijų įtaką mums ir ypač jaunajai kartai, kartu sprendžiant koks medijų raštingumas yra reikalingiausias šiandien.


Filmas ir kompetencijų kėlimo seminaras skirti pedagogams, edukatoriams, jaunimo darbuotojams.

Data: vasario 21 d. (trečiadienis)
Laikas: 13.00 – 16.00 val.

Dalyvavimas nemokamas, tačiau būtina REGISTRACIJA (vykdoma iki vasario 19 d. imtinai).

Seminarą moderuos festivalio „Nepatogus kinas“ vadovas Gediminas Andriukaitis.

Po seminaro dalyviams bus atsiųstas pristatytos informacijos rinkinys su patarimais, kaip įtraukti filmą į mokymosi programą ir skatinti kritiškesnį vaikų vaizdų medijos vertinimą, bei dalyvavimo seminare pažymėjimas.