Grįžti Brigita, rugsėjo, 27 2023

EDMO tinklo nariai susitiks aptarti tolimesnių bendradarbiavimo žingsnių

Rugsėjo 28-29 d. Dubrovniko universitete, Kroatijoje vyks visų keturiolikos Europos skaitmeninės žiniasklaidos observatorijos (EDMO) tinklo narių susitikimas, kurio metu bus aptariami tolesni bendradarbiavimo žingsniai pagrindinėse EDMO tinklo veiklos srityse bei diskutuojama aktualiomis temomis, įskaitant su artėjančiais rinkimais susijusią dezinformaciją bei dirbtinio intelekto keliamus iššūkius.

Dvi dienas truksiantys hibridiniai susitikimai draugėn suburs tarpdisciplininį EDMO tinklą, sudarytą iš faktų tikrintojų, medijų raštingumo ekspertų ir mokslininkų, veikiančių visose 27 ES valstybėse narėse ir Norvegijoje, siekiant kovoti su dezinformacija internete.

Sutelkdamas dėmesį į atsirandančius skaitmeninės žiniasklaidos pažeidžiamumus ir dezinformacijos kampanijas, susijusias su konkrečia teritorija ir (arba) kalbine sritimi, kiekvienas centras yra svarbus žinių apie vietinę informacinę aplinką šaltinis. Kiekvienas centras skirtas suteikti specifinių žinių apie vietinę informacinę aplinką, siekiant sustiprinti dezinformacijos kampanijų aptikimą ir analizę, gerinti visuomenės informuotumą ir sukurti veiksmingą nacionalinės auditorijos atsparumą skaitmeninėms grėsmėms.

Susitikimą papildys rugsėjo 29-30 d. vyksiančios „16-osios Dubrovniko medijų dienos“ ir tarptautinė mokslinė konferencija „Dezinformacijos tyrimai: dabartinės tendencijos ir perspektyvos“ (Disinformation Research: Current Trends and Perspectives), organizuojama bendradarbiaujant su EDMO ir Kroatijos mokslo ir menų akademija (Croatian Academy of Science and Arts) bei remiant Konrado Adenauerio fondui (Konrad Adenauer Stiftung). Konferencijoje pranešimą skaitys bei savo įžvalgomis dalinsis ir DIGIRES vadovė prof. Auksė Balčytienė.

Susitikimo organizatorius  – Adria Digital Media Observatory (ADMO). 

EDMO yra Europos daugiadisciplinė bendruomenė, jungianti akademinius tyrėjus, faktų tikrintojus, žiniasklaidos specialistus, skaitmeninio raštingumo ekspertus ir kitus susijusius veikėjus, siekiant aktyviai aptikti, analizuoti ir atskleisti dezinformacijos kampanijas visoje Europoje. EDMO skatina aktyviai palaikyti ryšius su žiniasklaidos organizacijomis, medijų raštingumo ekspertais ir teikti paramą politikos formuotojams, padedant koordinuoti veiksmus kovojant su dezinformacija.

EDMO sudaro keturiolika nacionalinių ir tarptautinių centrų, apimančių visas 27 ES valstybes nares ir Norvegiją.