Grįžti Brigita, rugsėjo, 11 2022

Diskusijų festivalyje „Būtent!“ diskutuota skaitmeninio visuomenės atsparumo tema (video transliacijos įrašas)

Rugsėjo pradžioje Birštone vykusiame didžiausiame Lietuvoje diskusijų festivalyje Būtent! DIGIRES komanda pasidalino mintimis apie medijų raštingumą, faktų tikrinimą, dirbtinio intelekto galimybes atskleisti dezinformaciją bei visi drauge bandė atsakyti į klausimą, kas atsakingas už mūsų skaitmeninį atsparumą?

Ko reikia išmokti ir ką suprasti, kad taptume skaitmeniškai atsparesni, diskusijoje kalbėjo DIGIRES projekto vadovė ir vyriausioji tyrėja, VDU Viešosios komunikacijos katedros profesorė Auksė Balčytienė, VDU Informatikos fakulteto docentas, VDU Skaitmeninių išteklių ir tarpdisciplininių tyrimų instituto mokslininkasDarius Amilevičius, „Delfi“ Verslo vystymo vadovė Ieva Ivanauskaitė, „Delfi“„Melo detektoriaus“ redaktorė ir žurnalistė, faktų tikrintoja Aistė Meidutė ir „Media4Change“ vadovė Neringa Jurčiukonytė, pokalbį moderavo žurnalistė Brigita Sabaliauskaitė.

Diskusijos „DIGIRES – kas atsakingas už mūsų skaitmeninį atsparumą?“ vaizdo įrašą galite peržiūrėti čia

DIGIRES yra bendra akademinės bendruomenės, žiniasklaidos organizacijų ir nepriklausomų žurnalistų iniciatyva, skirta aptikti, analizuoti ir užkardyti dezinformacijos veiklą Lietuvoje ir už jos ribų. 

Aukštos kvalifikacijos ekspertų komanda, glaudžiai bendradarbiaudama su žiniasklaidos organizacijomis, nepriklausomais žurnalistais, mokslo bendruomene ir plačiąja visuomene, siekia didinti Lietuvos visuomenės skaitmeninį atsparumą.