Grįžti Brigita, gegužės, 2 2023

DIGIRES ir NORDIS paskelbė bendrą politikos apžvalgą apie skaitmeninį atsparumą Lietuvoje ir Suomijoje 

Baltijos skaitmeninio atsparumo tyrimų centras (DIGIRES) bendradarbiaudamas su Nordic Observatory for Digital Media and Information Disorders (NORDIS) parengė ir paskelbė bendrą politikos apžvalgą „How to assess national resilience to online disinformation? Comparing Finland and Lithuania“, kurioje pateikiama lyginamoji visuomenių skaitmeninio atsparumo Lietuvoje ir Suomijoje apžvalga bei analizė.

„Šioje apžvalgoje pristatomi Lietuvos ir Suomijos valstybių skaitmeninio atsparumo situacijos skirtumai ir panašumai, tarp kurių pats akivaizdžiausias – pasitikėjimas žiniasklaida menksta. Todėl reikia tyrimų, būtina kurti naujus technologinius instrumentus, kuriuos pasitelkdami žurnalistai galėtų tikrinti ir teikti patikrintą informaciją, o tai padėtų stiprinti žiniasklaidos autoritetą“, – įsitikinusi dokumento bendraautorė, asociacijos DIGIRES vadovė ir vyriausioji tyrėja profesorė Auksė Balčytienė.

Ataskaitoje aptariama, kaip galima suprasti atsparumą dezinformacijai internete, kokie rodikliai galėtų būti naudojami vertinant nacionalinį atsparumą dezinformacijai internete ir kaip lyginamoji analizė gali padėti formuoti politiką remiantis bendrąja praktika ir atsižvelgiant į nacionalines ypatybes.