Dezinformacijos identifikavimo ir analizės metodikų sukūrimas;
Bendradarbiavimas su Lietuvos ir Europos žiniasklaida, atskleidžiant dezinformacijos atvejus bei šviečiant plačiąją visuomenę, kaip atpažinti netikras naujienas ir melagingus visuomenės patiklumu manipuliuojančius naratyvus;
Medijų raštingumo kursų Lietuvoje organizavimas, savarankiško mokymosi medžiagos ir internetinių pamokų lietuvių kalba parengimas.
DIGIRES projektą Lietuvoje vykdo Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) PMDF Viešosios komunikacijos katedra kartu su didžiuoju partneriu naujienų portalu DELFI. Mažieji projekto partneriai: regioninis laikraštis „Tauragės kurjeris“, žurnalistė Kauno regione Brigita Sabaliauskaitė, NVO „Media4Change“.
Ilgalaikis DIGIRES tikslas yra iki 2022 metų Lietuvoje išvystyti vienintelį tokio tipo Baltijos šalyse mokslinių tyrimų centrą (angl. k. Watchdog-NGO), kuriame visuomenės skaitmeninio atsparumo dezinformacijai didinimo linkme bendrai dirbs aukštos kvalifikacijos ekspertų komanda, plačiai įsitrauks žiniasklaida ir nepriklausomi žurnalistai, mokslo bendruomenė ir visuomenės atstovai.
Sutelkti sukauptas žinias, kad būtų sukurti, išbandyti ir pritaikyti naudoti semantikos bei kalbiniai įrankiai, skirti dezinformacijai skaitmeninėje erdvėje aptikti.
Su naujosiomis faktų tikrinimo formomis supažindinti žiniasklaidą, kad ji sugebėtų aptikti ir atskleisti melagingus pranešimus.
Parengti įrodymais pagrįstas įžvalgas apie dezinfodemijos plitimą Lietuvoje (ir kitose Baltijos šalyse).
Parengti dezinformacijos valdymo rekomendacijas ir kompetencijų ugdymo metodą, skirtą įvairioms gyventojų grupėms, siekiant (a) aptikti dezinformaciją, (b) įvertinti (profesionalų) žurnalistinį turinį ir taikyti patikrinimo metodus bei strategijas ir (c) analizuoti auditorijos reakcijas bei dezinformacijos jai poveikį.
Sukauptomis žiniomis ir įrodymais prisidėti prie Lietuvos visuomenės gebėjimų stiprinimo (vėlesniuose etapuose – Baltijos regione/Europoje), kad būtų patenkinti dezinformacijai atsparios visuomenės ugdymo poreikiai