Grįžti
balandžio 11

DIGIRES seminaras mokytojams „Kaip atpažinti tiesą: faktų tikrintojo receptai“ (nuotolinis, lietuvių k.)

MS Teams“

Gyvename globalios skaitmeninės komunikacijos ir intensyvių informacijos mainų laiku, kuomet per šiuolaikines medijas mus pasiekia pati įvairiausia informacija – tiek labai kokybiškas turinys, kuriuo galime pasitikėti, tiek klaidinantis ar sukurtas dirbtinio intelekto. Ar susimąstome, kokią įtaką tam, kokia informacija patenka į mūsų akiratį, daro globalios technologijos ir algoritmai? Ar žinome, kaip ieškoti tiesos, kokius instrumentus taikyti ir kada sustoti gilintis į begalinės informacijos srautą? Tokius klausimus kelia asociacija DIGIRES ir pristato profesinio tobulėjimo seminarą mokytojams „Kaip atpažinti tiesą: faktų tikrintojo receptai“.

Seminaras vyks balandžio 11 d., antradienį. Seminaro trukmė – 2 val. 45 min. Pradžia 12 val. Vieta: virtuali platforma „MS Teams“.

Būtina registracija. Prisijungimo nuoroda dalyviams bus atsiųsta registracijos anketoje nurodytu el. paštu.

PROGRAMA

12.00-12.20 val. DIGIRES skaitmeninio atsparumo mokymų idėja: ką mums kalba patirtis? VDU Viešosios komunikacijos katedros profesorė, UNESCO-UNITWIN Medijų raštingumo tyrimų centro mokslininkė Auksė Balčytienė.

12.20-13.00 val. Faktai – draugai ar priešai? Kas yra faktų tikrinimas, kaip tą daryti, ar tai veikia ir ką tai duoda? DELFI „Melo detektoriaus“ redaktorė ir žurnalistė, faktų tikrintoja Aistė Meidutė.

13.00-13.10 val. pertraukėlė

13.10-13.30 val. Žiniasklaida – toli ar arti? Kaip dirba žurnalistai? DIGIRES projekto koordinatorė, nacionalinės žiniasklaidos atstovė, DELFI Verslo plėtros vadovė Ieva Ivanauskaitė, DIGIRES žurnalistė Brigita Sabaliauskaitė.

13.30-14.10 val. „Medijų raštingumas be mitų: faktų tikrintojo receptai“ – kaip naudotis DIGIRES asociacijos parengta metodine medžiaga, skirta medijų raštingumo pamokoms. DIGIRES Medijų raštingumo metodologijos vystymo koordinatorė, programos „Media4Change“ vadovė Neringa Jurčiukonytė.

14.10-14.30 val. Medijų edukacijos proceso stebėsena ir vertinimas­­: kas yra mokymosi pažanga ir kaip įvertinti poveikį? VDU Viešosios komunikacijos katedros vedėja, UNESCO-UNITWIN Medijų raštingumo tyrimų centro mokslininkė Kristina Juraitė.

14.30-14.45 val. Klausimai – atsakymai.

Seminaro organizatoriai: VDU PMDF Viešosios komunikacijos katedra, DIGIRES asociacija, BECID – Baltic Engagement Center for Combatting Information Disorders, UNESCO Chair on MIL for Knowledge Inclusive Societies (VDU, Kaunas).

Visiems dalyviams bus išduoti pažymėjimai.

Seminaras – nemokamas.

Data ir laikas: 2023 m. balandžio 11 d. (antradienis) 12:00–14.45 val. (2 val. 45 min.)

Vieta: virtuali platforma „MS Teams“

Būtina registracija. Prisijungimo nuoroda dalyviams bus atsiųsta registracijos anketoje nurodytu el. paštu.