„Prof. P. A. Makkalou. Kaip laimėti kovą prieš terapeutinį nihilizmą ir siekius pakeisti patikimus gydymo būdus neišbandytais“, – tokia antraštė paskelbta portale „Alkas“. Ja pavadintame straipsnyje pristatomas daug diskusijų sukėlęs profesoriaus Peterio McCullough paskaitos vaizdo įrašas.
Vaizdo įrašas peržiūrėtas ir pasidalintas šimtus tūkstančių kartų, iš komentarų akivaizdu, kad daugelis tiki jame išsakoma informacija. Paskaitoje amerikiečių kardiologas P. McCullough teigia, kad nenaudinga skiepyti jaunesnius nei 50 m. asmenis. Verta atidžiau panagrinėti ne tik šį teiginį, bet ir minėtojo profesoriaus asmenybę.
Melas: jaunesniems skiepų nereikia
Nors profesorius teigia, kad jaunesniems nei 50 metų asmenims skiepai nereikalingi ir reikėtų leisti imunitetui susiformuoti natūraliai – persergant COVID-19 – visgi yra įrodymų, kad šis kelias būtų kur kas pavojingesnis.
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) teigimu, vakcina yra saugesnė alternatyva imuniteto formavimui nei pati COVID-19 liga. Lietuvoje gydytojai vis garsiau kalba apie atvejus, kuomet jaunas žmogus susirgo ir jo liga progresavo tiek, kiek tikrai nebūtų progresavusi šiam esant pasiskiepijusiam.
Kol kas visi Lietuvoje nuo COVID-19 mirę jauni žmonės nebuvo paskiepyti arba turėjo daugybę gretutinių ligų. Taigi, „leidimas persirgti“, kaip siūlo profesorius, gali turėti mirtinų pasekmių.
Abejotina profesoriaus reputacija
Pirmiausia, už savo melagingus teiginius apie COVID-19, pasakytus vis dar prisidengiant pareigomis buvusioje darbovietėje, medikas buvo paduotas į teismą.
Jo pavardę užsienio portalų antraštėse dažnai lydi melagienų išaiškinimas, pvz.: „JAV kardiologas pateikia klaidingus teiginius apie vakcinaciją nuo COVID-19“. Paskaitoje jo išsakyti teiginiai taip pat paneigti viename didžiausių faktų tikrinimo svetainių „AFP“.
Profesorių gaubia melagingo, buvusios darbovietės pavadinimu manipuliuojančio ir prieštaringai vertinamo mediko reputacija. Taigi, jo teiginiais pasitikėti nederėtų.