02

BŪTENT! DIGIRES diskusija: kas atsakingas už mūsų skaitmeninį atsparumą?

Birštonas, diskusijų erdvė „Pokyčio Lietuva“ (6)

Baltijos skaitmeninio atsparumo tyrimų centras DIGIRES kviečia dalyvauti diskusijoje visuomenės skaitmeninio atsparumo didinimo tema, kuri vyks rugsėjo 2 d., penktadienį, 18.30 val. Diskusijų festivalio „BŪTENT!“ Birštone diskusijų erdvėje „Pokyčio Lietuva“ (6).

Nuoroda į festivalio programą

Pasikalbėkime drauge, kas atsakingas už mūsų skaitmeninį atsparumą. Politikai, priimantys sprendimus? Mokytojai, mokantys medijų raštingumo mokyklose? Žiniasklaidos darbuotojai, tikrinantys ir paneigiantys neteisingos informacijos sklaidą? O gal mes patys, kiekvienas asmeniškai?

Ką reikia išmokti ir ką suprasti, kad taptume atsparesni, diskusijoje kalbės VDU mokslininkai, žiniasklaidos ir medijų raštingumo ekspertai, žurnalistai.

Diskusijos dalyviai: 

DIGIRES projekto vadovė ir vyriausioji tyrėja, VDU Viešosios komunikacijos katedros profesorė Auksė Balčytienė;

VDU Informatikos fakulteto docentas, VDU Skaitmeninių išteklių ir tarpdisciplininių tyrimų instituto mokslininkasDarius Amilevičius; 

DELFI Verslo vystymo vadovė Ieva Ivanauskaitė;

DELFI „Melo detektoriaus“ redaktorė ir žurnalistė, faktų tikrintoja Aistė Meidutė;

„Media4Change“ vadovė Neringa Jurčiukonytė;

Pokalbio moderatorė žurnalistė Brigita Sabaliauskaitė.

Taip pat kviečiame festivalyje aplankyti DIGIRES partnerio „Media4Change“ Įtraukiosios žurnalistikos laboratorijos erdvę (J). Festivalyje „Būtent!“ ją rasite įsikūrusią tarp diskusijų erdvių „Skaitmeninė Lietuva“ (5) ir „Pokyčio Lietuva“ (8). Nuoroda į festivalio žemėlapį

DIGIRES yra bendra akademinės bendruomenės, žiniasklaidos organizacijų ir nepriklausomų žurnalistų iniciatyva, skirta aptikti, analizuoti ir užkardyti dezinformacijos veiklą Lietuvoje ir už jos ribų. 

Aukštos kvalifikacijos ekspertų komanda, glaudžiai bendradarbiaudama su žiniasklaidos organizacijomis, nepriklausomais žurnalistais, mokslo bendruomene ir plačiąja visuomene, siekia didinti Lietuvos visuomenės skaitmeninį atsparumą.