Back 2022 02 23

Skiepų poveikis imunitetui: ką teigia dalis žmonių ir koks jis yra iš tikrųjų

„Kiekvienas skiepas dar labiau pablogina situaciją ir naikina imuninę sistemą“, – skelbia straipsnio portale „Laisvas laikraštis“ antraštė. Nuotraukoje vaizduojama išsigandusi moteris, kurią per prievartą laiko du kiaulių kaukes užsidėję medikai, o trečiasis artinasi prie jos su adata.

Nepaisant iliustratyvaus gąsdinimo ir gerai apmąstyto straipsnio pateikimo, jame išsakomi teiginiai – visiškas melas. Jiems paneigti yra ne vienas patikimas šaltinis.

Melas: „Oficialūs duomenys rodo, kad Covid-19 vakcinos sukelia rimtą imuninės sistemos susilpnėjimą“

Oficialūs duomenys – būtent taip rašoma straipsnyje. Žinoma, nedetalizuojama, nei kur, nei kokie, nei kieno jie rinkti ar kas turima omenyje sakant „oficialūs“. Iš tiesų vakcina kaip tik sukelia imuninę reakciją ir skatina organizmą „prisiminti“ ligą, jos nesukeldama.

„Skiepai nuo COVID-19 nesusilpnina jūsų imuninės sistemos gebėjimo reaguoti į kitas infekcijas, todėl pasiskiepiję nesate imlesni peršalimui ar gripui, – sakė Didžiosios Britanijos imunologijos draugijos vadovas daktaras Dougas Brownas. – Po vakcinacijos nuo COVID-19 jūsų imuninė sistema lygiai taip pat gali kovoti su peršalimo ar gripo virusų infekcijomis ir bus geriau pasirengusi apsaugoti jus nuo COVID-19.“

Melas: vyriausybės skelbia, kad po 2 dozių imunitetas silpsta

„Australijos, JAV, Kanados, Škotijos ir Anglijos vyriausybiniai duomenys rodo, kad žmonėms, gavusiems bent du skiepus, dabar pasireiškia rimti imuninės sistemos degradacijos požymiai“, – rašoma straipsnyje. Tai irgi yra absoliutus melas. Nėra jokių „vyriausybinių duomenų“, kurie rodytų tokį dalyką, o ir patikrinti šis teiginys turėtų būti tyrimais – ne kokiais nors tariamais valdžios dokumentais.

Melas: skiepai sukelia imunodeficitą

„Manoma, kad ši imuniteto erozija, dar vadinama įgytu imunodeficitu, lemia padidėjusį miokardito ir kitų postžaibinių susirgimų skaičių, iš kurių kai kurie gali baigtis mirtimi, jei progresuoja greitai, arba lėtinėmis ligomis, jei progresuoja lėčiau“, – rašoma straipsnyje.

Iš tikrųjų imunodeficitas yra pirminis (įgimtas) ir antrinis (įgytas). Medicinos literatūroje aprašomos kelios dažniausios antrinio imunodeficito priežastys. Viena iš jų – virusų, grybelių, bakterijų ar pirmuonių sukeltos infekcijos. Šių priežasčių grupėje labiausiai ištirtas ŽIV sukeltas įgyto imunodeficito sindromas (AIDS). Imuninės sistemos sutrikimų nustatoma ir navikinėmis ligomis sergantiems pacientams. Nėra nustatyta jokio vakcinų ryšio su ŽIV ar apskritai su imuniteto silpnėjimu.