Back 2022 08 17

Skelbia, jog Nausėda valstybinius apdovanojimus iš šokėjų atėmė dėl neįgalių vaikų: tai – melas

Lietuvą sudrebino žinia, jog garsiausia šalies šokių ant ledo pora Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas sutiko dalyvauti komerciniame renginyje Sočyje. Po pasirodymo iš jų buvo atimti valstybiniai apdovanojimai, tačiau toks Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos sprendimas apaugo interpretacijomis. Viena jų – esą G. Nausėda iš šokėjų atėmė apdovanojimus už jų pagalbą neįgaliems vaikams. Tai yra melas.

Teiginiai

„G. Nausėda atėmė apdovanojimus P. Vanagui ir M. Drobiazko už pagalbą vaikams su negalia“, – rugpjūčio 16 dieną paskelbė portalas laisvaslaikrastis.lt. Toks teiginys grindžiamas tuo, jog M. Drobiazko savo paskyroje „Instagram“ pasidalijo nuotraukomis „to siaubingo savo poelgio, už kurį buvo pasmerkti ir palikti be ordinų“. Nuotraukose M. Drobiazko ir P. Vanagas įsiamžino su į ledo šou pakviestais keliolika neįgalių vaikų.

Verdiktas

Lietuvos prezidentas G. Nausėda rugpjūčio 10 dieną pasirašė dekretą, kuriuo M. Drobiazko ir P. Vanagą išbraukė iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus apdovanotojo vardą. Priimti tokį sprendimą rekomendavo ir Valstybės apdovanojimų taryba. Valstybiniai apdovanojimai iš šokėjų poros atimti dėl to, kad rugpjūčio 9 dieną M. Drobiazko ir P. Vanagas pasirodė Rusijos prezidento atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo žmonos Tatjanos Navkos Sočyje rengiamame ledo šou „Gulbių ežeras“. Todėl teiginys, kad G. Nausėda iš M. Drobiazko ir P. Vanago apdovanojimus atėmė už pagalbą vaikams su negalia yra melas.

Melo detektoriaus komentaras

„Pasirašiau dekretą, kuriuo išbraukiu M. Drobiazko ir P. Vanagą iš apdovanotųjų sąrašo, pažeminus apdovanotojo vardą. Neabejoju, kad šokių ant ledo pora buvo puikūs sportininkai, tačiau nuopelnus Lietuvos valstybei, už kuriuos buvo įvertinti dar 2000 metais, jie nutrynė cinišku poelgiu dalyvauti komerciniame renginyje Sočyje tuo metu, kai Ukrainos karo verpetuose liejasi nekaltų žmonių kraujas. Geriausiu atveju tai – politinis vištakumas, blogiausiu – spjūvis nukautų kūdikių, vaikų, moterų ir senelių atminimui“, – savo sprendimą atimti valstybinius apdovanojimus iš M. Drobiazko ir P. Vanago viešai komentavo G. Nausėda.

Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė, kuri yra ir P. Vanago mama, viešai išreiškė nepritarimą sūnaus ir jo partnerės M. Drobiazko sprendimui dalyvauti Rusijos valdžios organizuojamame ledo šou.

„Man, Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentei ir ypač kaip Povilo Vanago mamai, labai skaudu, plyšta širdis ir neramu dėl mano vaikų priimto sprendimo. Nuoširdžiai atsiprašau tų žmonių, kuriuos tai įskaudino ir nuvylė. Tačiau savo suaugusiems vaikams negaliu nurodinėti ar kaip kitaip įsakyti, nors bandžiau argumentuotai, diskusijų bei ilgų ginčų būdu perteikti savo aiškią ir nedviprasmišką poziciją šiuo klausimu“, – Lietuvos čiuožimo federacijos išplatintame pranešime spaudai teigė L. Vanagienė.

T. Navkos prodiusuojamo ledo šou „Gulbių ežeras“, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka ir ji pati, premjera įvyko pernai gruodžio 26 dieną. Premjeroje taip pat šoko M. Drobiazko ir P. Vanagas. M. Drobiazko T. Navką vadina seserimi scenoje ir tikra drauge gyvenime.

Dabar šį šou nuspręsta rodyti Sočio publikai. Skelbiama, jog ledo šou bus rodomas nuo rugpjūčio 9-osios iki rugsėjo 18 dienos, o tarp artistų yra ir M. Drobiazko bei P. Vanagas. Ji pristatomi kaip daugkartiniai Lietuvos čempionai.

M. Drobiazko savo paskyroje „Instagram“ šiomis dienomis pasidalijo nuotraukomis, kuriose yra ji su P. Vanagu bei pasirodyme apsilankę vaikai su negalia. „Jau septintus metus iš eilės turime neįkainojamą galimybę pakviesti savo ypatingus žiūrovus į ledo šou. Mums labai malonu dovanoti savo meną tiems, kuriems jo labiausiai reikia. Mes visada džiaugiamės galėdami paremti bet kokius labdaros ir socialinius projektus“, – po nuotraukomis rašė M. Drobiazko.

Nors ji ir teigė, kad jau septintus metus į savo pasirodymus kviečia vaikus su negalia, „Instagram“ paskyroje, kurią M. Drobiazko turi nuo 2019 metų, tai tik antras kartas, kai ji publikavo nuotraukas su, pačios žodžiais tariant, ypatingais svečiais.