Back 2022 06 29

Nesuklyskite: tai – ne liepsnojantis ukrainiečių ginklų sandėlis

Socialiniuose tinkluose išplatinti užsiliepsnojusių pastatų vaizdai, tvirtinant, esą tai – Mykolajivo uoste, Ukrainoje, degantys ginklų sandėliai, į kuriuos pataikė rusų sparnuotosios raketos „Kalibr“. Tai – netiesa. Nuotraukose vaizduojama kas kita.

„Facebook“ socialiniuose tinkluose išplatintos dvi nuotraukos. Vienoje iš jų matyti iš uosto besiveržiantys juodi dūmai, o kitoje – liepsnojantis didžiulis angaras. Nuotraukomis pasidalinę asmenys tvirtina, esą tai – užsiliepsnojęs ginklų sandėlis Ukrainoje, į kurį pataikė Rusijos sparnuotosios raketos.

Ši informacija – neteisinga. Atlikus atvirkštinę vaizdų paiešką nesudėtinga įsitikinti, kad fotografijose matyti Mykolajivo upių uostas. Šiame uoste įsikūrusi antra pagal dydį grūdų saugykla Ukrainoje „Nika-Tera“ – svarbi Ukrainos grūdų eksporto jungtis.

Birželio 4 d. į grūdų saugyklą pataikius Rusijos raketoms ši buvo beveik visiškai sugriauta. Socialiniuose tinkluose užfiksuotas būtent smūgis grūdų saugyklai, o ne ginklų sandėliui. Propagandiniuose Rusijai palankiuose kanaluose bandyta aiškinti, esą ukrainiečiai užminuoja savo uostus, todėl rusai į juos taikosi, tačiau tai – netiesa. Per šiuos uostus keliauja 95 proc. ukrainietiškų grūdų, o šios šalies atsargomis kliaujasi daugybė kitų šalių.

Kas liko iš sunaikintos „Nika-Tera“ grūdų saugyklos galima išvysti Jungtinių Amerikos Valstijų paviešintose palydovinėse nuotraukose. Anksčiau palydovas jau buvo užfiksavęs, kaip Rusijos laivai vagia Ukrainos grūdus ir išgabena juos į kitas šalis.

Išvados

Socialiniuose tinkluose išplatintose nuotraukose vaizduojamas ne ukrainiečių ginklų sandėlis, o viena didžiausių Ukrainos grūdų saugyklų „Nika-Tera“. Į ją birželio 4 d. pataikė rusų raketos, sunaikindamos beveik visą infrastruktūrą.