Back 2022 08 04

Gąsdina, jog dėl COVID-19 vakcinų kone masiškai miršta sportininkai

Vakcinų nuo koronaviruso priešininkai rado dar vieną argumentą, kodėl jos yra pavojingos žmonėms. Esą oficialūs statistikos duomenys rodo, jog prasidėjus COVID-19 vakcinacijai sportininkų mirčių skaičius išaugo net 1700 proc. Tačiau toks teiginys yra absoliutus melas ir manipuliacija skaičiais.

Portalas paranormal.lt pranešė, jog „atlikus oficialios statistikos tyrimą nustatyta, kad nuo 2021 m. pradžios mirusių sportininkų skaičius eksponentiškai išaugo, palyginti su 1966-2004 m. oficialiai užfiksuotu metiniu sportininkų mirčių skaičiumi“.

Esą per 1966-2004 metus tarp sportininkų, jaunesnių nei 35 metai, užfiksuota 1101 mirtis, o nuo 2021 m. sausio, kai prasidėjo vakcinacija nuo koronaviruso iki 2022 m. balandžio, užfiksuotos 673 sportininkų mirtys, tad esą mėnesio mirčių vidurkis išaugo net 1700 proc. – nuo 2,35 iki 42.

Sportininkų mirčių 1966-2004 metais skaičius yra paimtas iš 2006-aiais paskelbto Lozanos universitetinės ligoninės Vaikų kardiologijos skyriaus atlikto mokslinio tyrimo. Jame ir teigiama, kad 1966-2004 m. tarp jaunesnių nei 35 metų amžiaus sportininkų įvyko 1 101 staigi mirtis.

Tačiau tyrimo autoriai pabrėžė, kad nėra nacionalinių ar tarptautinių registrų, kuriuose būtų galima pateikti tikslius duomenis apie sportininkų mirtis, tad „nors dabartiniai skaičiai jau yra įspūdingi, tikriausiai yra nepakankamai pranešta“. Mirčių skaičius buvo nustatytas pagal pranešimus žiniasklaidose, kitose informavimo priemonėse. „Todėl staigi mirtis greičiausiai ištiko daugiau nei 1101 sportininką per 38 metų laikotarpį visame pasaulyje, apie ką pranešėme“, – patikino tyrimo autoriai.

Neva oficialius statistikos duomenis, kaip juos įvardijo paranormal.lt portalas, apie nuo 2021 metų sausio užfiksuotas sportininkų mirtis pateikė tinklaraštis goodSciencing.com, kuri kuria, kaip pati prisistato, tiesios ieškotojų komanda.

Šiame tinklaraštyje skelbiamos sportininkų mirtys nuo 2021 metų sausio ir iki 2022 m. balandžio informuota apie 673 sportininkų mirtis, kurias visas bandoma susieti su COVID-19 vakcinomis, tačiau oficialių duomenų apie tai nepateikiama.

Mirčių sąrašas taip pat surinktas ne iš oficialių duomenų bazių, nes tokių nėra, o iš žiniasklaidos, socialinių tinklų ir pan.

Tarp paskelbtų 673 mirčių yra ne tik jauni, bet ir jau karjerą baigę sportininkai, kuriems yra ir daugiau nei 40, ir daugiau nei 60 metų. Todėl šį skaičių – 673 lyginti su jaunesnių nei 35 metų sportininkų mirčių skaičių yra tiesiog nelogiška.

Melo detektorius suskaičiavo, jog tarp 673 sportininkų mirčių buvo tik 335 jaunesnių nei 35 metų sportininkų netektys. Be to, neretai atvejais nurodyta, kad šie jauni sportininkai mirė nuo vėžio, žuvo avarijoje, nusižudė. Nė vienu atveju, net jei nurodyta, kad sportininkas mirė staiga, nepagrįsta, kad jo mirtis susijusi su vakcinomis, dažnu atveju net nepateikiama informacija, ar jis buvo skiepytas.

„Visiškai paskiepyti žmonės kenčia kaip niekada anksčiau. Nereikia būti genijumi, kad suprastum, jog dėl COVID-19 vakcinacijos vidutinis mėnesinis sportininkų mirčių skaičius dabar yra 1700 proc. didesnis“, – rašo paranormal.lt.

Tačiau tokius samprotavimus paneigia JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centras (CDC), kuris fiksuoja visus nepageidaujamus COVID-19 vakcinų šalutinius poveikius. Apie juos praneša tiek patys žmonės, tiek medicinos įstaigos.

Rugpjūčio 1 dieną patektoje ataskaitoje teigiama, kad pranešimai apie mirtį po vakcinacijos nuo COVID-19 yra reti. JSV Maisto ir vaistų administracija (FDA) reikalauja, kad sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai praneštų apie bet kokią mirtį po vakcinacijos nuo COVID-19, net jei neaišku, ar priežastis buvo vakcina.

Nuo 2020 m. gruodžio 14 d. iki 2022 m. liepos 27 d. Jungtinėse Valstijose buvo suleista daugiau nei 603 milijonai COVID-19 vakcinų dozių. Per tą laiką gauta 15 700 preliminarių pranešimų apie mirtį (0,0026 proc.) tarp žmonių, kurie pasiskiepyjo nuo koronaviruso. CDC ir FDA gydytojai pranešimus apie mirtį, įskaitant mirties liudijimus, skrodimą ir medicininius įrašus. Po tokios analizės nustatytos devynios mirtis, kurios turi priežastinių ryšių „Janssen“ vakcinacija nuo COVID-19.

Išvados

Teiginys, kad prasidėjus COVID-19 vakcinacijai sportininkų mirčių skaičius išaugo net 1700 proc. yra melas. Išgauti tokį didelį augimo skaičių buvo panaudoti nevienodi duomenys – sportininkų iki 35 metų amžiaus mirčių skaičius buvo palygintas su visų sportininkų, net ir 70-mečių, mirčių skaičiumi. Be to, pripažįstama, kad sportininkų mirčių statistika nėra oficiali, nes nėra tai fiksuojančių duomenų bazių. Amerikoje, kur nuo koronaviruso suleista daugiau nei 600 mln. JAV dozių, nustatytos 9 mirtys, kurių priežastimi gali būti ir vakcinacija. Todėl padaryta išvada, kad dėl COVID-19 vakcinacijos nuo 2021 metų sausio iki šių metų balandžio mirė šimtai sportininkų yra melas.