Back 2022 07 20

Dėl valstybės vadovo statuso Vytautui Landsbergiui – sąmokslo teorija

Tam, kad Seime užtektų balsų Aukščiausiosios tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui profesoriui Vytautui Landsbergiui suteikti valstybės vadovo statusą, Lietuvoje teko legalizuoti narkotikus ir prie to esą prisidėjo konservatoriai. Tokią sąmokslo teoriją paskelbė Lietuvos portalas laisvaslaikrastis, tačiau ji yra melas.

„Narkotikų laikymas jau nebėra kriminalinis nusikaltimas, policija galės už jų laikymą skirti tik „įspėjimą“. <…> Mainais už tai, kad senis, prakišęs visus rinkimus, kuriuose dalyvavo, būtų paskelbtas „valstybės vadovu“, „landsbergininkai“ sutiko balsuoti už narkotikų legalizavimą. Primenu, kad visais atvejais iki tol landsbergininkai balsavo „prieš“, – rašoma laisvaslaikrastis.lt paskelbtoje publikacijoje ir visi šie teiginiai yra melagingi.

Tiesa ta, kad birželio 28 dieną Seimas sutiko svarstyti teisės aktų pataisas, kuriomis siūloma dekriminalizuoti disponavimą nedideliu kiekiu kanapių ir jų produktų. Po pateikimo šiai valdančiųjų iniciatyvai pritarė 70 Seimo narių, susilaikė 10, prieš buvo 45 parlamentarai. Prie šio klausimo bus grįžta rudens sesijoje.

Taigi, Seimas dar nepritarė narkotikų laikymo dekriminalizavimui, o tik sutiko svarstyti šį klausimą. Be to, tai nesusiję su narkotikų legalizavimu, o tik su švelnesnėmis bausmėmis už jų laikymą.

Birželio 30 dieną Seimas galutinai pritarė valstybės vadovo statuso suteikimui Aukščiausiosios tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui profesoriui V. Landsbergiui. Už iniciatyvą balsavo 74 Seimo nariai, prieš – 1, o susilaikė 4 parlamentarai. Įstatymo projektą jau pasirašė ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

„Visai kaip iš filmo „12 kėdžių“ – „pinigai ryte, kėdės vakare“, antradienį „landsbergininkai“ legalizavo narkotikus, o ketvirtadienį narkodileriai nubalsavo ir paskelbė Landsbergį valstybės vadovu“, – konstatavo laisvaslaikrastis.lt, tačiau ir tai yra melas.

Kai Seime 2021 metų lapkričio 11 dieną buvo balsuojama dėl teisės aktų pakeitimų, kad narkotikų mažo kiekio laikymas nebebūtų vertinamas kaip baudžiamasis nusikaltimas ir už tai grėstų tik bauda, tokį projektą palaikė 42 Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai. Už balsavo ir 11 Laisvės partijos narių bei 7 Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovai. Tačiau prieš tokį teisės aktą balsavo 58 Seimo nariai, o 7 susilaikė, todėl kitą nuomonę turėjusių parlamentarų balsų neužteko priimti šį įstatymą.

Šiemet birželio 28 dieną už tai, kad teisės aktai dėl narkotikų mažo kiekio laikymo dekriminalizavimo vėl būtų svarstomi, vėl balsavo 42 konservatoriai, 11 Laisvės partijos narių, 8 Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovai, 7 Lietuvos socialdemokratų partijos nariai bei vienas darbietis. Todėl ne konservatorių, o socialdemokratų balsai lėmė, kad procesas dėl narkotikų dekriminalizavimo toliau judėtų į priekį.

Taigi, Melo detektorius konstatuoja, jog kuriama prielaida, kad profesoriui Vytautui Landsbergiui valstybės vadovo statusą pavyko suteikti tik todėl, kad konservatoriai palaikė narkotikų dekriminalizavimo projektą, yra melas.