Socialiniuose tinkluose pasirodžius pranešimams esą didelę dalį „Ignitis grupės“ akcijų paketo valdo Rusijos oligarchas, artimas Rusijos diktatoriaus Vladimiro Putino bendražygis Igoris Sečinas „Melo detektorius“ nusprendė išsiaiškinti, kaip yra iš tikrųjų. Paaiškėjo, kad vartotojų paskleista informacija – melaginga.
Daugiau nei pusė „Ignitis grupės“ akcijų paketo priklauso Rusijos oligarchui Igoriui Sečinui, rusiško kapitalo įmonėms (ČIA).
Tai – melas. Didžioji dalis (74,99 proc.) „Ignitis grupės“ akcijų paketo priklauso Lietuvos Respublikos finansų ministerijai. Tai yra vienintelis akcininkas, valdantis daugiau nei 5 proc. įmonių grupės akcijų paketo. Likusi dalis akcijų priklauso smulkiesiems investuotojams.
Socialiniuose tinkluose platinamas atvaizdas, ant kurio neva atskleidžiama paslaptis, kad 51 proc. „Ignitis grupės“ akcijų paketo priklauso vienam artimiausių V. Putino draugų, Rusijos valstybinės naftos kompanijos „Rosneft“ prezidentui I. Sečinui.
Kad išsiaiškintų tiesą, „Melo detektorius“ susisiekė su „Ignitis grupės“ ryšių su visuomene vadovu Artūru Ketleriu, kuris tokius gandus paneigė. „Pastaruoju metu pastebėjome suaktyvėjusias dezinformacines kampanijas prieš energetikos sektoriaus įmones, taip pat ir prieš „Ignitis grupę“, skleidžiant sąmokslo teorijas ir niekuo nepagrįstus teiginius. Vertiname tai kaip dalį Rusijos energetinio karo prieš Europą, kuris daromas dirbtinai keliant energijos išteklių kainas bei vykdant dezinformacines kampanijas“, – elektroniniu paštu pateiktame komentare rašė „Ignitis grupės“ atstovas, pabrėždamas, kad įmonių grupė laikosi aukščiausių skaidrumo standartų, – „Ignitis grupė“ yra listinguojama Vilniaus ir Londono biržose, kas reiškia, jog mums keliami daug aukštesni skaidrumo standartai negu kitoms bendrovėms. Be to, „Ignitis grupė“ už skaidrumą ir gerąją valdyseną ketvirtus metus iš eilės yra įvertina kaip geriausia įmonė Valdymo koordinavimo centro, turi kitų tarptautiniu lygiu pripažįstamų įvertinimų, kurie patvirtina, kad Grupė laikosi aukščiausių skaidrumo reikalavimų.“
A. Ketlerius paaiškino, kad 2020 m., kai buvo vykdomas viešas akcijų siūlymas (IPO) ir pritraukiamas naujas kapitalas, buvo stebima rinka ir akcijos neparduodamos rusiško kapitalo akcininkams. Po IPO taip pat nebuvo fiksuota, kad būtų rusiško kapitalo bandymų įsigyti akcijų. Šiuo metu dėl Rusijai taikomų sankcijų rusiško kapitalo įmonėms ar Rusijos gyventojams apskritai nėra galimybių įsigyti Vakarų bendrovių akcijų, tad ir „Ignitis grupės“ akcijų įsigyti yra neįmanoma.
Pagrindinis „Ignitis grupės“ akcininkas, valdantis 74,99 proc. akcijų paketo, yra Lietuvos Respublikos finansų ministerija, o likusią dalį (25,01 proc.) vado smulkieji investuotojai, įsigyjantys ir parduodantys akcijas per vertybinių popierių biržas. Informacija apie akcininkus, turinčius daugiau nei 5 proc. akcininkų (o toks ir yra tik LR Finansų ministerija) viešai skeliama biržos internetinėje svetainėje ir „Ignitis grupės“ pateikiamoje informacijoje investuotojams.
Kaip komentare nurodo „Ignitis grupės“ atstovas, tarp bendrovės smulkiųjų akcininkų yra Baltijos šalių gyventojai, Lietuvos pensijų fondai, Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas, tarptautiniai visuotinai pripažįstami investicijų fondai.